OSKAR RACZYCKI, PSF 2015
Oskar aspiruje do roli lidera w dziedzinie global policy. Oskar jest absolwentem stosunków międzynarodowych i obronił pracę magisterską dotyczącą reakcji na zagrożenia w cyberprzestrzeni w relacjach dwustronnych USA-Chiny. W 2013 r., jego praca licencjacka na temat migracji wywołanych zmianami klimatu otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. Oskar studiuje również prawo międzynarodowe i ekonomię w ramach interdyscyplinarnych indywidualnych studiów na Uniwersytecie Warszawskim oraz ukończył roczny program wstępny prawa amerykańskiego, prowadzony przez kadrę University of Florida Levin College of Law na swojej alma mater. Oskar zdobywał doświadczenie jako asystent prawny w SKS Legal, członek komitetu lokalnego AIESEC jako współorganizator największych targów pracy w Polsce oraz pracując na stanowisku research assistant w Dziale Politycznym Ambasady Królestwa Danii w Warszawie. Jako stypendysta Funduszu im. Paderewskiego, Oskar odbył staż w Institute of International Finance (IIF) w Waszyngtonie, D.C., przygotowując raport na temat działalności członków IIF w obszarze financial inclusion. Oskar jest laureatem Diamentowego Grantu, narodowego programu wspierającego studentów na początku kariery akademickiej. Projekt (2015-2018) dotyczy nowych form międzynarodowych migracji przymusowych i ich wpływu na bezpieczeństwo międzynarodowe i prawo oraz otrzymał dofinansowanie w wysokości ok. 170 tys. PLN. W najbliższej przyszłości Oskar planuje rozpoczęcie studiów MPP w Stanach Zjednoczonych. Jego akademickie i zawodowe zainteresowania obejmują zagadnienia prawa i bezpieczeństwa międzynarodowego, global governance, praw człowieka, polityki zagranicznej i publicznej.

Katarzyna Bitka, PSF 2014
Katarzyna Bitka obecnie pracuje jako Policy Officer w Dyrekcji Generalnej ds. Badań i Innowacyjności w Komisji Europejskiej w Brukseli. Jest absolwentką European Economic Studies w College of Europe w Brugii oraz kierunku International Economics w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jako stypendystka Funduszu Stypendialnego im. Paderewskiego pracowała dla Ambasady RP w Waszyngtonie oraz w San Francisco, gdzie prowadziła badania dotyczące obecności europejskich firm i instytucji w Dolinie Krzemowej. Podczas studiów pracowała przez rok w Ambasadzie Królestwa Danii w Warszawie, realizowała projekty doradcze wspierające internacjonalizację firm oraz współpracowała przy projektach naukowych z PAN-em. Obecnie prowadzi zespół pracujący nad projektem reform w obszarze polityki innowacyjności w ramach projektu Młodzi Reformują Polskę; w okresie studiów angażowała się również w szereg działań, m.in. założyła College of Europe Business Club oraz zainicjowała projekt „Akcja Dyplomacja” w SKN Spraw Zagranicznych Szkoły Głównej Handlowej.

Karol Górnowicz, PSF 2013
Karol studiował Ekonomię oraz Finanse w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył również CEMS Master in International Management i studiował w Erasmus University  Rotterdam School of Management. Karol pełnił również funkcję President of the Global CEMS Student Board 2013, stojąc na czele międzynarodowego zespołu 27 wybranych studentów reprezentujących interesy studentów 29 czołowych szkół biznesowych na świecie będących partnerami CEMS Global Alliance in Management Education. Podczas swojego pobytu w Waszyngtonie, Karol odbywał praktyki w federalnej agencji US Small Business Administration, Pasjonuje się innowacjami oraz edukacją i pragnie w przyszłości zająć się tworzeniem i restrukturyzacją uczelni wyższych. Karol wierzy, że w celu stworzenia konkurencyjnych uniwersytetów w skali globalnej potrzeba nawiązania bliskiej współpracy między firmami, absolwentami oraz kadrą naukową. Karol pragnie wykorzystać swoją pasję oraz doświadczenie zdobyte w CEMSie żeby zająć się doradztwem dla rządów, uniwersytetów oraz firm skupiając się na tworzeniu innowacji na poziomie uczelni oraz promocji studenckiej przedsiębiorczości.

KAMIL PRUCHNIK, PSF 2012
Kamil jest bardzo ambitną i pomocną osobą z solidnymi osiągnięciami akademickimi – swojego czasu był drugim najlepszym studentem Szkoły Głównej Handlowej spośród 1300 studentów. Kamil posiada bogate doświadczenie międzynarodowe, które zdobył biorąc udział w międzynarodowych projekatch w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Rosji, Słowenii oraz USA. Ponadto, Kamil ma ponad trzyletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w pracy dla firm takich jak Accenture, American Bankers Association czy Bloomberg Businessweek. Kamil jest laureatem prestiżowych konkursów zarówno ze świata naukowego jak i biznesowego. Do największych osiągnięć na tym polu zalicza się Diamentowy Grant (200 tys. zł.) ufundowany przez Premiera RP Donalda Tuska. Obecnie Kamil pracuje w Banku Światowym zatrudniony jako konsultant w biurze głównego ekonomisty na Europę i Centralną Azję i jednocześnie robi doktorat w Szkole Głównej Handlowej pod nadzorem Prof. Leszka Balcerowicza, byłego Wicepremiera i Ministra Finansów. Kamil uwielbia podróże, komiksy oraz Gwiezdne Wojny. W wolnym czasie Kamil trenuje pływanie i planuje przemierzyć Kanał La Manche latem 2014 lub 2015 r.

JOANNA STEPIEN, PSF 2011
Joanna ukończyła Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w 2012 r. Wcześniej brała udział w dwóch programach organizowanych przez TFAS : w Pradze (American Institute on Political and Economic Systems) oraz w Waszyngtonie na Uniwersytecie Georgetown (Institute on Business and Government Affairs). Podczas pobytu w DC, Joanna odbywała praktyki w Manufacturers Alliance (MAPI). Obecnie pracuje jako analityk w warszawskim biurze Deutsche Banku. Joanna interesuje się giełdą papierów wartościowych, zarządzaniem projektami oraz logiką matematyczną.

ANETA POPIEL, PSF 2009
Po ukończenie letniego programu w Waszyngtonie sfinansowanego w ramach Stypendium Paderewskiego, Aneta otrzymała została stypendystką Fullbright i zdecydowała ukończyć studia magisterskie na Uniwersytecie Georgetown. Przed przeprowadzką do USA, Aneta ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Aneta mówi płynnie w trzech obcych językach: po angielsku, hiszpańsku oraz niemiecku. Doświadczenie zawodowe Anety obejmuje pracę dla Komisji Europejskiej oraz w waszyngtońskim Instytucie Edukacji Międzynarodowej. Aneta pracuje obecnie w Qatar Foundation i uczy się języka arabskiego. Aneta aktywnie promuje dziedzictwo Ignacego Jana Paderewskiego uczestnicząc wydarzeniach współorganizowanych przez Polonię amerykańską, takich jak Quo Vadis, czyli Międzynarodową Konferencję Młodych Liderów Polonijnych. Prywatnie Aneta interesuje się ekonomią międzynarodową, rozwojem społecznym, demokratyzacją, odpowiedzialnością społeczną oraz pomocą międzynarodową. Pasjonuje ją podróże, sport, taniec oraz gotowanie.

TOM ZACHARSKI, PSF 2007
Tom ma podwójne obywatelstwo amerykańsko-polskie. Obecnie pracuje w światowej siedzibie Google w Mountain View w Dolinie Krzemowej. Po ukończeniu prestiżowego globalnego programu magisterskiego CEMS Master in International Management, Tom zaczął rozglądać się za projektami biznesowymi ze sfery Internetu. Tom pasjonuje się technologiami wirtualnymi, polityką Stanów Zjednoczonych i globalizacją. Tom uważa się za prawdziwego obywatela świata – studiował w siedmiu krajach (kończąc programy na Harvardzie i Georgetown) oraz przewodniczył globalnej studenckiej organizacji CEMS Student Board jako jej Wiceprzewodniczący. Tom za cel stawia sobie założenie internetowego start-up’u w najbliższej przyszłości, a w odleglejszej perspektywie podążenie ścieżką kariery politycznej w USA na polu stosunków międzynarodowych oraz współpracy globalnej.

Go to TOP